Specialist recrutare cu germană

Responsabilități

  • Crearea de cereri de recrutare pentru locuri de muncă și selectarea instrumentelor, metodelor și canalelor de selecție predefinite
  • Publicarea in cadrul agențiilor si canalelor standard în conformitate cu liniile directoare definite local
  • Prelucrarea tuturor cererilor de angajare sosite pe canalele diferite (e-mail, hârtie și prin sistem)
  • Efectuarea screeningului candidaților (calitatea datelor, calificarea, condițiile speciale, testele online)
  • Crearea de rapoarte ale candidatilor și generara de statistici de recrutare
  • Organizarea de interviewuri
  • Efectuarea de verificări de referință și de preangajare
  • Comunicarea statutului proiectului catre candidați și întreținerea și actualizeazarea bazei de date cu candidatii
  • Răspunderea la întrebările tuturor părților interesate legate de procesul de recrutare

Beneficii

  • Oportunități de a creștere si dezvoltare într-un mediu de start-up
  • Mediu de lucru dinamic și multicultural
  • Pachet financiar motivant
  • Tichete de masa
  • Asigurare medicală

Candidatul ideal

  • Cunoștințe avansate de germană (oral și scris)
  • Atitudine orientata catre client, și competențe interpersonale necesare
  • Abilități de ascultare, fiabilitate
  • Abilități puternice de analiză și rezolvare de problem
  • Fluenta in scris si vorbit și atenție la detalii
  • Abilitatea de a furniza în mod constant servicii de înaltă calitate pentru clienți într-o manieră profesională
  • Abilitatea de a lua initiativa intr-o maniera proactiva; capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare
FacebookLinkedInEmail