Specialist Learning&Training cu spaniolă

Responsabilități

  • Susține sarcini ce țin de resurse și procese de tranzacționare legate de Learning & Training
  • Creazăprogramează și reprogramează cursurile de formare în Platforma Learning & Training; programează angajaților și oferă formulare de evaluare
  • Comunică cu partenerii locali de HR, furnizori interni și externi, înregistrează angajații la cursuri, gestionează sistemul de facturare intern și aprobă facturile emise de furnizorii de formare profesională în colaborare cu proprietarii de buget și cu departamentul local de achiziții
  • Se ocupă de feedbackul oferit de participanți și de formatori, informează HR-ul local, managerii și furnizorii externi despre rezultatele obținute
  • Prelucrează, întreține și administrează datele privind instruirea în sistemele de management al învățării
  • Organizeazămonitorizează și coordonează seminarii pentru angajații din Germania
  • Gestionează logistică de instruire (rezervarea hotelurilor, sălilor de training, trimiterea informațiilor participanților, informații de facturare etc.) și se ocupă de confidențialitatea datelor participanților la training
  • Procesează facturile și compară facturile cu ordinele de plata
  • Răspunde la întrebările legate de instruirea managerilor și angajaților și rezolva problemele apărute pe parcurs
  • Gestionează trainingurile E-Learning și cele bazate pe Web în sistemul Learning Management (HR Suite, Global Teach sau similar)
  • Colaborează cu furnizori externi
  • Organizeazăactualizează și păstrează documente, înregistrări și fișiere în scopuri de instruire / învățare
  • Analizeazărezumăcompilă și trimite rapoarte către echipa de HR locală și management local
  • Sprijină livrarea rapoartelor către partenerii de afaceri, managerul și centrul de competență
  • Elaborează și promovează obiectivele planului de training și supraveghează realizarea acestor obiective
  • Ajută la pregătirea și conținutul prezentărilor (Power Point)

Candidatul ideal

  • Cunoștințe foarte bune de spaniolă (scris&vorbit)
  • Minimum 1 an de experiență în procese asemănătoare (organizare de traininguri, management de formare)
  • Experiență în platforme de învățare sau în instrumente de planificare aferente (baze de date HR)
  • Cunoștințe foarte bune de Limba Engleză (scris&vorbit)
  • Cunoștințe de baza de finanțe
  • Atitudine orientată către client, fiabilă
  • Aptitudini dezvoltate de relaționare și comunicare
  • Fluență în scris și vorbit și atenție mare la detalii
  • Abilitatea de a asigura un serviciu calitativ într-o manieră profesională
  • Abilitatea de a lua inițiativa într-o manieră proactivă; capacitate de autoevaluare, de analiză și autocorectare
  • Abilitatea de a crea și de a furniza comunicări orale și scrise care transmit informații complexe într-un mod simplu și ușor de înțeles
  • Abilitatea de a gestiona o varietate de sarcini de lucru cu un grad ridicat de precizie. Cunoștințe foarte bune de MS Office, în special Excel și Powerpoint
  • Dorința de a lucra independentcât și într-o echipa multiculturală
FacebookLinkedInEmail