Specialist Learning&Training cu germană

Responsabilități

  • Susținerea sarcinilor de resurse și a proceselor de tranzacționare legate de învățareși instruire
  • Crearea, programarea și reprogramarea cursurilor de formare în platforma de învățare, înscrierea angajaților și oferirea de formulare de evaluare
  • Comunicarea cu partenerii locali de afaceri HR, furnizori interni și externi, înscrierea angajaților la cursuri, gestionarea sistemului de facturare intern și aprobarea facturile emise de furnizorii de formare profesională în colaborare cu proprietarii de buget și cu departamentul local de achiziții
  • Ocuparea de feedbackul oferit de participanți și de formatori cât și informarea departamentului HR, managerilor și furnizorilor externi despre rezultatele obținute
  • Prelucrarea, întreținerea și administrarea datelor privind instruirea în sistemele de management al învățării
  • Organizarea, monitorizarea și coordonarea seminariilor standard pentru angajații din Germania
  • Gestionarea logisticii de instruire (rezervarea de hoteluri, săli de antrenament, trimiterea informațiilor participanților, informații de facturare etc.) și ocuparea de confidențialitatea datelor participanților la formare
  • Procesarea de facturi și verificarea acestora în comparație cu comenzile
  • Răspunderea la întrebările legate de instruirea managerilor și angajaților și rezolvarea problemelor survenite
  • Gestionarea instructajelor E-Learning și a celor de tip web în sistemul de management al învățării (HR Suite, Global Teach sau similar)
  • Colaborarea cu cu furnizorii externi
  • Organizarea, actualizarea și păstrarea documentelor, înregistrărilor și fișierelor în scopuri de instruire
  • Analizarea, crearea de rezumate, compilarea și trimiterea rapoartelor către departamentul de resursele umane și către managementul local
  • Susținerealivrării rapoartelor către partenerii de afaceri, managerul și centrul de competență
  • Dezvoltarea și promovarea obiectivelor planului de instruire și supravegherea realizării acestor obiective
  • Oferirea de sprijin prin pregătirea și contribuția prezentărilor (PowerPoint)

Candidatul ideal

  • Cunoașterea excelentă a limbii germane (vorbită și scrisă)
  • Minim 1 an de experiență într-un procesul asemănator (organizare de training, management de formare)
  • Experiența anterioara cu platforme de învățare sau cu instrumente de planificare aferente (baza de date HR)
  • Cunoașterea excelentă a limbii engleze (vorbită și scrisă)
  • Cunoștințelor financiare de baza
  • Orientarea spre servicii clienți cat și detinerea de aptitudini interpersonale puternice
  • Incredere
  • Puternice abilități verbale / scrise și atenție la detalii
  • Abilitatea de a furniza în mod constant servicii de înaltă calitate clientilor într-o manieră profesională
  • Luarea de inițiative într-o manieră proactivă pentru a îmbunătăți practicile proprii și de lucru în echipă
  • Abilitatea de a dezvolta și de a furniza comunicări orale și scrise care transmit informații complexe într-un mod simplu si ușor de înțeles
  • Abilitatea de a gestiona o varietate de sarcini de lucru cu un grad ridicat de acuratețe
  • Cunoașterea excelentă a pachetului MS Office; în special Excel și PowerPoint
  • Dornic de a lucra într-o echipă interculturală dar și independent
FacebookLinkedInEmail