Manager de proiect pentru suportul de traducere și interpretare a comenzilor

Responsabilități:

  • Primirea și procesarea comenzilor de interpretare
  • Consilierea clienților cu privire la cele mai bune opțiuni de interpretare pentru evenimentul lor
  • Consilierea clienților cu privire la utilizarea adecvată și / sau necesitatea utilizării echipamentelor de interpretare
  • Rezervarea resurselor necesare (interne și / sau externe), procesarea NDA-urilor
  • Introducerea și actualizarea datelor relevante pentru sarcini în instrumental de lucru
  • Organizarea și trimiterea documentațiilor pregătitoare către interpreți
  • Consilierea clienților cu privire la necesitatea de a lua în considerare aspecte importante ale comunicării, care nu sunt legate direct de limba străină în cauză (probleme de comunicare interculturală)
  • Producerea de traduceri corecte din punct de vedere lingvistic dintr-o gamă largă de domenii de specialitate și cu diferite niveluri de complexitate
  • Actualizarea bazei de date terminologice interne a departamentului
  • Verificarea / revizuirea traducerilor în conformitate cu standardele de calitate convenite
  • Crearea coșurilor de cumpărături pentru servicii de traducere / sau interpretare și creșterea limitelor valorice ale acestor coșuri de cumpărături
  • Verificarea facturilor
  • Introducerea și actualizarea datelor clienților în instrumental de lucru

Candidatul ideal:

  • Abilitatea de a traduce din engleză în germane sau invers
  • Experiență de manager de proiect
  • Experiență ca traducător profesionist
  • Studii universitare absolvite sau studii similare ca traducător
  • Dorința de a învăța utilizarea badelor de date terminologice și alte instrumente de traducere
  • Abilități de lucru în echipă
  • Concentrare asupra clientului

Beneficii:

  • Oportunități de creștere și dezvoltare într-un mediu de tip start-up
  • Mediu dinamic și multicultural
  • Oportunități ecepționale de învățare
  • Pachet salarial motivațional
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală
FacebookLinkedInEmail